
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.75 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.5 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 18 ns |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Propagation Delay | 18 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | 3-State |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42586
Ext.Price$0.42586
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42586 | $0.42586 |
| 10 | $0.41722 | $4.17220 |
| 25 | $0.41474 | $10.36850 |
| 50 | $0.41228 | $20.61400 |
| 100 | $0.40983 | $40.98300 |
